Jakie zalety ma projekt kuchni w literę L?

Kuchnia jest najważniejsza w całym domu. W niej przecież powstają wykwintne potrawy, smakowite przekąski dla całej rodziny. Gotowanie dań musi sprawiać przyjemność każdej gospodyni. Trudno jednak przyrządzać posiłki, kiedy z trudem się poruszamy, bo kuchnia jest wąska i niewygodna. Musimy mieć swobodny dostęp do sprzętu, naczyń, sztućców, narzędzi i wszystkich artykułów spożywczych. Urządzimy kuchnię tak, żeby była funkcjonalna. Musimy ją odpowiednio zaprojektować. Dzięki temu nasze pomieszczenie będzie nie tylko funkcjonalne, ale też niepowtarzalne i wyjątkowe. Stworzymy piękną aranżację kuchenną, dzięki nowoczesny rozwiązaniom. W małej, czy wąskiej i długiej kuchni, musimy wykorzystać każdy centymetr powierzchni.

Projektowanie kuchni

Musimy tak zaprojektować kuchnię, żebyśmy chcieli w niej przebywać. Gotowanie sprawiać będzie ogromną przyjemność. Chętnie też zaprosimy koleżankę na kawę i w spokoju będziemy mogły porozmawiać o damskich sprawach. Trudno niekiedy znaleźć w domu wolną przestrzeń. Kuchnia stanie się doskonałym miejscem. Projekt możemy wykonać sami, lub zwrócić się do fachowca, z pomysłami w aranżacji nowoczesnych wnętrz i z doświadczeniem w tworzeniu pomieszczeń w każdym stylu, np. glamour, klasycznym, industrialnym czy boho. W ElSi studio projektowania wnętrz Agnieszka Sitarska powstają wizualizacje, projekty wykonawcze zawierające również wytyczne instalacyjne. Nasza kuchnia otrzyma nowy wizerunek, dzięki odpowiednio dobranych kolorach, meblach i wszelkich dodatkach, które wcale nie są bez znaczenia. Liczą się przecież dobre pomysły i estetyczne oraz stylowe rozwiązania.

Wybór mebli do wąskiej kuchni

Meble w wąskiej i długiej kuchni wymagają przemyślenia. Łatwiej jest oczywiście, mając projekt i zlecając wykonanie mebli na wymiar. Szafki, blaty, fronty i wyposażenie, będą takie, jakie wymarzymy, a nawet niebanalne. Meble na zamówienie sprawdzą się zdecydowanie lepiej niż gotowe meble katalogowe, ponieważ pozwalają w pełni wykorzystać całą dostępną przestrzeń i są całkowicie dopasowane do naszego pomieszczenia. Zabudowa wykonywana na wymiar, zawsze powstaje z najlepszej jakości materiałów, więc nawet, gdy jest droższa, to i tak ekonomiczna, wystarczy na wiele lat. Biorąc pod uwagę blaty kuchenne, fronty mebli, uchwyty, to przecież trwałość jest najważniejsza. Urządzając kuchnię, pomyślmy o oświetleniu, które rozjaśni przestrzeń. Może zostać wykonane w technologii LED, punktowe i ciągłe, w barwie zimnej lub ciepłej. Podszafkowe oświetlenie LED w ciepłej tonacji ożywi i zbuduje przytulną przestrzeń.

Zalety projektu kuchni w literę L

Jeśli nasza kuchnia jest długa i wąska, to sprawdzi się kształt w literę „L”. Nie ma w niej miejsca na ustawienie szafek w dwóch równoległych rzędach, ponieważ byśmy musieli poruszać się bokiem po kuchni. Oczywiście ograniczamy się, ale znów nie tak bardzo. W jednym ciągu mamy całą zabudowę kuchni. Natomiast krótki odcinek staje się miejscem pomocniczym. Możemy go wykorzystać na blat roboczy lub strefę gotowania. Kuchnia musi być wygodna, więc w pobliżu ustawmy kuchenkę gazową lub elektryczną. W zasięgu ręki powinniśmy mieć garnki, patelnię, durszlak, łyżki, deska do krojenia, i inne narzędzia. Przy kuchence powinien być zlewozmywak, żebyśmy mieli wygodny dostęp do wody oraz kosz na śmieci. Projektant wnętrz z ElSi studio odpowiednio rozplanuje, zarówno dół kuchni, jak i górę, więc kuchnia stanie się przestronna.