Jakie trzeba ponieść koszty projektu mebli na wymiar?

Ostatnim etapem urządzania czy remontu mieszkania jest najczęściej wybór mebli. Zasięgając porad wnętrzarskich, często można usłyszeć, że świetnym rozwiązaniem będzie inwestycja w meble na wymiar. Rzeczywiście ma ono wiele zalet – pozwala maksymalnie wykorzystywać przestrzeń, co ma szczególnie duże znaczenie w niewielkich pomieszczeniach oraz urządzić wnętrza zgodnie z preferencjami mieszkańców. Jakie koszty trzeba ponieść, decydując się na meble na wymiar?

Od czego zależy koszt projektu mebli na wymiar?

Niektórzy inwestorzy obawiają się, że meble na wymiar są na tyle dużym wydatkiem, że nie będzie ich na nie stać. W rzeczywistości jednak okazuje się, że rozwiązanie znajduje się w zasięgu ich możliwości. Chcąc oszacować, jakie koszty mogą się wiązać z wykonaniem projektu mebli na wymiar, w pierwszej kolejności warto zapoznać się z tym, od czego zależeć będzie cena. Otóż składają się na nie przede wszystkim:

  • dojazd do klienta (na miejsce pomiaru),
  • wykonanie profesjonalnych pomiarów pomieszczenia,
  • wykonanie projektu z wizualizacją 3D.

We wspomnianym projekcie znajdą się między innymi informacje dotyczące materiałów (meble, fronty, blachy) oraz sugerowanego oświetlenia.

Z jakimi kosztami trzeba się liczyć, zlecając projekt mebli na wymiar?

W przypadku naszego studia projektowania wnętrz wycena wstępna przygotowywana jest bezpłatnie na podstawie planów lub zdjęć pomieszczenia. Jeśli natomiast chodzi o wycenę końcową, to można ją ustalić, znając zakres projektu (po pierwszym spotkaniu).

W zależności od wielkości i charakteru pomieszczenia zwykle zdarza się tak, że koszty związane z projektem oraz realizacją oscylują w okolicach kilkunastu tysięcy złotych. Nie należy się jednak tym sugerować – bezpieczniej skorzystać z bezpłatnej wyceny.