Jak zrealizować własny pomysł na wnętrze?

Modne wnętrza urządzone są zazwyczaj zgodnie z obowiązującymi trendami. Kuchnia, salon czy sypialnia może być ciekawie i nowocześnie zaaranżowana, dzięki własnym pomysłom lub projektanta. Najlepszym rozwiązaniem jest połączenie dwóch opcji, ponieważ wtedy efekt jest rewelacyjny i zgodny z naszymi oczekiwaniami.

Jak zrealizować własny pomysł na wnętrze?

Mamy własne pomysły na aranżację wnętrz. Możemy je wcielić w życie i cieszyć się z osiągniętych sukcesów. Taka opcja jest zawsze najtańsza i przynosi ogromną satysfakcję. Rzecz w tym, że nie na wszystkim się znamy. Projektowanie wnętrz jest trudniejsze, niż nam się wydaje. Nie chodzi tylko o wybranie odpowiedniego koloru farby do ścian i sufitów; mebli, dodatków i dekoracji. Istotą jest zaaranżowanie przestrzeni, żeby była stylowa i funkcjonalnie urządzona. Do tego jest potrzebna nie tylko wizja, ale też wiedza i znajomość branży wnętrzarskiej. Aranżacja wnętrz jest procesem obejmującym szereg zadań, by w końcowej fazie uzyskać zadowalający efekt. Dobrze więc własne pomysły połączyć z doświadczeniem projektanta wnętrz z ElSi Studio . Przedstawmy naszą koncepcję architektowi wnętrz, a on nam doradzi w poszczególnych kwestiach.

Od czego zaczynamy projektowanie wnętrz?

Zaczynamy od wykonania pomiarów wnętrza, które będziemy projektować. Wykonujemy plan graficzny, dostosowany do metrażu. Następnie przystępujemy do urządzania pomieszczenia. Ustalamy kolory ścian i podłóg oraz poszukujemy w sklepach internetowych odpowiedniego wyposażenia. Następnym krokiem jest dekoracja, dodatki itd. Przestrzeń musi być oczywiście funkcjonalna i maksymalne wykorzystana. Kiedy już stworzymy projekt, skonsultujmy go z architektem wnętrz, by ocenił i naniósł poprawki, tak by wszystko ze sobą współgrało. To jest najlepsze rozwiązanie, ponieważ nie sztuka urządzić pokój czy sypialnię, ale by zrobić to z zachowaniem odpowiedniej estetyki. Projektanci są na bieżąco z nowościami, które niemal każdego dnia pojawiają się na rynku.