Jak urządzić z pomysłem mieszkanie loftowe?

Lofty to wnętrza, które są często wybierane przez osoby poszukujące mieszkania albo remontujące swoją nieruchomość. Największą zaletą takich lokali jest niewątpliwie otwarta przestrzeń. Urządzając je, warto zadbać o to, by były minimalistyczne, a jednocześnie przytulne i odpowiednie do potrzeb mieszkających. Jak wykończyć z pomysłem mieszkanie loftowe?

Czym wyróżnia się większość mieszkań w stylu loftowym?

Zastanawiając się nad tym, w jaki sposób urządzić loft, warto wziąć pod uwagę, czym z założenia wyróżniają się takie mieszkania. Otóż do głównych założeń porad wnętrzarskich w tym zakresie możemy zaliczyć:

  • nawiązania do dawnych zakładów pracy i fabryk,
  • ściany z gołej cegły,
  • drewniane albo skórzane dodatki,
  • elementy ze stali,
  • harmonijne połączenie wszystkich elementów.

Przez wspomnianą harmonię należy rozumieć przede wszystkim przemyślaną kolorystykę – warto trzymać się jednego pomysłu. W takich wnętrzach sprawdzą się też szklane elementy i efektowne oświetlenie.

Jakie meble i dodatki sprawdzą się w mieszkaniach loftowych?

Osoby, które odwiedzają nasze studio projektowania wnętrz w Pruszkowie, często poszukują porad mieszkaniowych, ponieważ nie są pewne, czy zakup loftu to dobry pomysł. Jeżeli zdecydują się na taki lokal, to zastanawiają się, w jaki sposób go umeblować. Otóż w mieszkaniach loftowych najlepiej sprawdzą się meble, które charakteryzuje surowość i prostota oraz chłodne i stonowane barwy.

Dobrym wyborem będą między innymi proste meble, które przypominają warsztatowe konstrukcje. Szafy i komody powinny być proste, a przy tym również funkcjonalne. Jeśli chodzi o ich kolory, to warto sięgać po uniwersalną czerń oraz neutralne odcienie szarości i bieli. W niektórych lokalach sprawdzą się również czerwienie.