Jak urządzić nietypowe wnętrze?

Nietypowe wnętrza rządzą się swoimi prawami, stawiając przed projektantem swoiste wymagania. Jednym z przykładów na to jest pokój z filarem. Warto go bowiem naprawdę pięknie i odpowiednio wyeksponować. Jeśli filar zajmuje centralne miejsce w pomieszczeniu, to dobrze jest go ozdobić np. drewnem lub podkreślić jego obecność ciekawym oświetleniem. To, jak go udekorujemy, powinno zależeć od stylu aranżacyjnego pomieszczenia. Drugą opcją, jaka stoi w tym momencie przed projektantem wnętrz, jest funkcjonalne wykorzystanie filaru np. jako oparcia wyspy w kuchni. Dotyczy to w szczególności projektów nowoczesnych wnętrz. Jeśli zależy nam przede wszystkim na oryginalności, to możemy też pokusić się o stworzenie z dwóch filarów jakieś ciekawej, łączonej konstrukcji np. biblioteczki lub stojaka na pamiątki lub potraktować go jak słup na zdjęcia.

Rozwiązania dla skośnego sufitu i pomieszczenia z piecem kaflowym

Skośny sufit stanowi o kolejnym nietypowym wnętrzu. Tutaj dobrym wyborem, jeśli chodzi o styl aranżacyjny wnętrza będzie country lub styl industrialny. Metalowe lub drewniane belki sufitowe będą więc ,,gwiazdą stylizacji’’ (którą trzeba wyeksponować), a nie kłopotliwym mankamentem. Skośne sufity dają także duże pole do popisu, jeśli chodzi o funkcjonalne zagospodarowanie przestrzeni, które w tym przypadku może okazać się także niezwykle efektowne.

Stanowią one również okazję do zaszalenia z przykuwającym wzrok nadwymiarowymi żyrandolami lub z nietypowym oświetleniem podłogowym, które będzie doskonale współgrało z niestandardowym charakterem wnętrza. Piec kaflowy także może okazać się atutem, jeśli chodzi o nietypowe wnętrza. Wystarczy jedynie w odpowiedni sposób zagospodarować przestrzeń, najlepiej dostosowując ją do stylu klasycznego. Oznacza to np. podkreślenie aranżacji staromodnymi dodatkami w stylu retro np. płótnami, zdjęciami w sepii czy porcelanowymi figurkami.